• YARIM ALTIN
  993,06
  % 1,03
 • AMERIKAN DOLARI
  5,9859
  % 0,42
 • € EURO
  6,6020
  % 0,61
 • £ POUND
  7,8423
  % 1,04
 • ¥ YUAN
  0,8622
  % 0,16
 • РУБ RUBLE
  0,0947
  % -0,66
 • BITCOIN
  56035,391
  % 1,64
 • BIST 100
  119.023,7800
  % -0,56

Kredi Borcu Nasıl Ertelenir

Kredi Borcu Nasıl Ertelenir

Bankalardan aldığımız kredi borçlarını belli dönemler halinde ödeme yaparken, zaman zaman başımıza gelen belli durumlar sebebiyle ödeme sıkıntısı çekebiliriz. Bu zor şartlar nedeniyle çoğu zaman, çekmiş olduğumuz kredinin borcunu bir sonraki aylara ertelemeyi düşünürüz. Çünkü ödememiş olduğumuz kredi borcunuz bir sonraki ay daha kabarık bir şekilde gelebilir. Bu nedenle ödeyemediğimiz kredi borçlarından dolayı icralık duruma kadar gelebilmemiz bile bir ihtimaldir.Kredi taksitlerinin bir veya bir kaçını ödeyememe gibi bir durum olduğunda, yapmanız gereken ilk iş, Kredinizi çekmiş olduğunuz bankanızın müşterilerle ilgilenen görevliler ile bu durumu konuşarak, kredi borcunuzu ertelemen izdir.

Bankalar ödeyemediğiniz veya ödemeyi geciktirdiğiniz kredi borcunuz veya kredi kartı borcu için böyle yapılandırma veya ertelemeye güzel bir gözle bakmayabilirler. Ancak her geçen gün borcun büyümesini, yani faiz ile borcunuzun büyümesini istemiyorsanız, yapmanız gereken ilk iş bankanızın yetkilileri ile görüşme yapmanızdır.

Kredimi Ertelemek için Ne Yapmalıyım

Kredi borcu belli bir zaman içerisinde kredi borcunuzu ödemede zorluk çekecek iseniz, yapmanız gereken tek şey başka bir kaynaktan para elde etmeniz veya başka bir kaçar yolunuz yoksa, yapılandırma kredilerinden yararlanmanız da fayda olabilir. Bankalar yenileme kredisini sizlere sunarken, daha önce almış olduğunuz kredinizin belli bir kısmını veya toptan hepsini, kapatmanızı isterler. Yani örnek verecek olursak aylık 100 Türk Lirası gibi bir ücret ödediğinizde 48 aylık ihtiyaç kredisinin 25’inci taksitini veremediğinizi yani ödeyemeyeceğinizi düşünürseniz, banka size ait yeni bir kredi imkanı sağlayarak, daha önce almış olduğunuz kredinin bitmesi şartı ile borcunuzu daha uzun vadeye taşıyarak kredinizi bir sonraki aylara ertelemenizi sağlayabilir. Yani çekmiş olduğunuz kredi borcunuzu ertelemeniz mümkündür.Sadece kredi aldığınız şubeye gidip bir yetkili ile görüşmeniz kredi borcunuzu ertelemenize eminim ki yardım sağlayacaktır.

ilginizi Çekebilir  Eşimin Kredi Notu ve Borcu Beni Etkiler mi