• YARIM ALTIN
  989,00
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  5,9465
  % 0,02
 • € EURO
  6,5512
  % 0,00
 • £ POUND
  7,7437
  % -0,27
 • ¥ YUAN
  0,8573
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,0945
  % 0,18
 • BITCOIN
  53398,246
  % 4,59
 • BIST 100
  119.676,1600
  % -0,39

Kredi Kartı Nasıl Alınır

Kredi Kartı Nasıl Alınır

Birçok kişi kredi kartı almak istiyorum ancak bu konuda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum gibi sorular ile sürekli olarak araştırmalar yapmaktadırlar. İnsanların her zaman için çok ciddi bir şekilde yardım aldıkları bu özel ürünler alışverişleri gerçekten de çok kolay ve basit bir hale getirebilmektedir. Günümüzde milyonlarca kişinin her türlü alıverişlerinde kullandıkları bu ürünler özellikle yüksek fiyatlı ürünlerde sağladığı taksit avantajı veya acil nakit para sıkıntısı olanlara sağladığı hızlı nakit temin etme hizmetleri ile her geçen gün çok daha fazla kişinin dikkatini çekmektedir. Bankaların da en büyük gelir kalemlerinden biri olan kredi kartları özellikle doğru bir şekilde kullanıldığı zaman hayatı ciddi anlamda kolaylaştırmaktadır.

Kredi Kartı Temin Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gelir düzeylerine göre belirlenen limitleri ile sahip oldukları kredi kartları ile her türlü alışverişlerini daha kolay bir şekilde yapabilen insanlar özellikle nakit paraya ihtiyaçları olup para bulamadıkları durumlarda günün her saatinde kredi kartlarından nakit para çekebilmektedirler. Bundan bir süre önce gerekli yasal düzenlemelerin olmadığı dönemlerde insanların kredi kartı limitleri genellikle gelirlerinin çok üstünde oluyordu. Bu da bir anda kendilerini kaybederek çılgınca alışveriş yapmalarına ve ileri ki zamanlarda çok ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalmalarına neden olmaktaydı.

Fakat artık kredi kartı kullanmak istiyorum ve yüksek limit istiyorum diyen herkes bu isteklerine eskisi gibi ulaşamıyor. Çünkü bankalar, limitlerini tamamen resmi kurumların yaptıkları incelemeler ile belirlenmekte ve kesinlikle insanları risk altına atmayan rakamlar belirlenmektedir. Aldıkları kredi kartlarını doğru bir şekilde kullanan herkes hayatın farklı alanlarında çok önemli avantajlar sağlayabilmektedirler. Bu sebeple uzmanlar kredi kartı almak isteyen kişilerin mutlaka bilinçli bir şekilde davranmalarını önermektedirler

Kredi Kartı Alma Şartları

Kredi Kartı Alma Şartları, Kredi kartı başvurusu yapan kişiler öncelikle kredi kartı alma şartları hakkında bilgi almalıdırlar. Bankalar genellikle insanların bu başvurularında kimlik, ikametgah veya gelir belgeleri gibi evrakları istemektedirler. İsteyen herkesin kredi başvurusu yapamayacağını belirten uzmanlar bunun için öncelikle bir gelir sahibi olunması gerektiğini belirtmektedirler. Aynı zamanda kullanıcılar kullandıkları kredi kartlarını limitlerini de kendileri belirleyememektedir. Bunun için bankalar gelir belgelerini incelemekte ve ilgili müşteri için uygun olan limiti otomatik olarak belirlemektedirler. Günümüzde yapılan yasal düzenlemeler ile artık yeni kart başvurularında kart limiti kişilerin gelirlerinin 10 katından fazla olamamaktadır.

ilginizi Çekebilir  Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi Kartı Almanın Yolları

Kredi kartı almak isteyen kişiler bu konuda öncelikle başvurularını doğru kaynaklardan yapmalıdırlar. Günümüzde gelişen teknoloji ile internet bankacılığı, cep bankacılığı hatta bankamatiklerden bir yapılabilmekte olan kredi kartı başvurularında eğer bir belge istenecekse bankaların müşteri hizmetleri en kısa zamanda insanlara ulaşarak gerekli belgeleri kendilerinden istemektedirler. Milyonlarca kişinin kullandığı ve aktif sayısının ülke nüfusunu geçtiği kredi kartları hayatı kolaylaştırdıkları için her geçen gün çok daha fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Başvurulardan sonra yapılan incelemelerde gerekli şartları taşımayan kişiler kesinlikle kredi kartı almaya hak kazanamıyorlar.

Bankalar genellikle yaptıkları incelemelerde müşterilerin gelir durumlarını ve daha da önemlisi daha önce herhangi bir sebepten dolayı takip altına girip girmediklerini araştırmaktadırlar. Bilindiği gibi ülkemizde birçok kişi farklı sebeplerden dolayı bankaların kara listelerine girmekte ve bu sebeple belli bir süre boyunca bankalar ile olan tüm ilişkileri dondurulmaktadır. Bu da özellikle kredi kartı başvurularında insanların eli boş dönmelerine neden olmaktadır. Bu konular hakkında bilgileri olan kişiler özellikle kredi kartı başvurusu yaparken daha bilinçli bir şekilde hareket edebilmektedirler.