• YARIM ALTIN
  1.528,86
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  7,3212
  % 0,43
 • € EURO
  8,6897
  % 0,56
 • £ POUND
  9,5877
  % 0,29
 • ¥ YUAN
  1,0590
  % 0,46
 • РУБ RUBLE
  0,0995
  % -0,02
 • BITCOIN
  85835,233
  % -0,90
 • BIST 100
  1.119,63
  % -0,45

Kredi Notum Çok Düşük Kredi Alabilir Miyim?

Kredi Notum Çok Düşük Kredi Alabilir Miyim?

Kredi notu düşük olan herkesin muhakkak aklına gelmiştir; kredi notum çok düşük kredi alabilir miyim sorusu çoğu zaman birçok kişinin kafasına takılan bir soru olmuştur. Kredi notu düşük olan kişilerin de kredi alabilmesi mümkündür. Bir tablo üzerinden belirlenen puanlamaya göre kredi verebilen bankalar riskli ya da az riskli kişileri belirleyebilir. Böylece kredi çekebilmesine imkan tanır. Kredisi düşük olanlar için çalışan bankalar vardır. İlk olarak kredi almak isteyen kişilerin bu bankaları incelemesi gerekir. Bankalar, düşük miktarlarla kefil ve teminat desteği ile kredi verebilirler. Kredi notu düşük olan kişiler, internet ya da sms yoluyla kredi başvurusu yaparlarsa, reddedilme riskleri daha fazladır. Bunun yerine bankaya giderek yüz yüze bir başvuru yapılması daha uygundur.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilebilir?

Kredi notu düşük olan kişiler bazı durumları yerine getirerek kredi notunu yükseltebilirler. Kredi notunu yükseltebilmek için;

– Ödemeleri bütçeye göre yapılandırarak

– Tüm borçları bir kredi altında toplayarak

– Kullanılabilecek kredi tutarını yüksek tutmak için ipotek vererek,

– Ödemeleri bir gün bile geciktirmeyerek kredi notunu yükseltmenin imkan vardır. Önceden bir sorun yaşayarak kredi takibini düşürdüyse, düşük limitli bir kredi kartı edinerek, bankalarla düzenli ve aktif bir biçimde çalışarak, ödemeleri bir gün bile geciktirmeyerek kredi puanı yükseltilebilir. En önemli noktalardan birisi de, kredi puanı yükseltilmeden kredi başvurusu yapılmamalıdır.

Kredi Notunu Düşünmeden Başvuru Yapılabilecek Bankalar

Kredi notuna göre belirlenen faiz oranlarından faydalanılabilen Burgan Bank kredisiyle, kredi çekilebilir. Banka kredi verirken gelir ve gider dengesini göz önünde bulundurur ve böylece daha sağlam krediler verebilmektedir. Burgan Bank gibi Ziraat Bankası da kredi notu düşük olan kişilere kredi konusunda yardımcı olur. Kredi notu düşük olan kişiler Ziraat Bankasından 20 bin TL’ye kadar kredi alabilir. 18 yaşını dolduran ve çalışır durumda olan kişiler 36 ay vadeye kadar kredi alabilirler. Fibabanka ise kredi ihtiyacı olan ve kredi botu düşük olan kişilere 10 bin TL’ye kadar kredi verebilir. 24 ay vadeli bu krediler ile, kullanıcılar ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilirler. Akbank ise kredi notu düşük olan kişilere  20 bin TL’ye kadar kredi verebilir. 800 puana kadar düşük kredi notu olanlara kredi imkanı sağlar.

ilginizi Çekebilir  Güncel Kredi Faiz Oranları

Kredi Notu Neden Önemlidir?

KKB tarafından belirlenen kredi notu, kredi verilebilmesi açısından çok büyük önem arz eder. Kişilerin bankalarla olan geçmişini otomatik olarak sisteme kaydeder ve kredi çekilmek istendiği zaman karşısına çıkar. Banka müşterileri için KKB tarafından oluşturulan Findeks’ten kredi notu değerlendirmesi yapılabilir. 1 ve 1900 arasındaki bir puanlamadan oluşan sistem başvuru yapan kişiye kredi verilip verilmeyeceğini netleştirir. Yüksek puanlı kişilerin ödeme imkanı daha yüksektir. Çünkü bankalarla problem yaşamamışlardır ve diğerlerine göre daha rahat kredi alabilirler.

Kredi Notu Nereden Öğrenilebilir?

KKB tarafından oluşturulan findeks üzerinden kredi notu öğrenilebilir. Kredi kayıt bürosuna ait veriler burada yer alır ve kolayca bilgi edinilebilir. Ayrıca kredi notu bankalar aracılığıyla da öğrenilebilir. Birçok banka müşterisine sunulan bu hizmet, kredi çekilip çekilemeyeceği hakkında bilgi olunmasına yardımcı olur.  Banka şubesinden öğrenilebilecek bu işlem ayrıca internet bankacılığıyla da öğrenilebilir. Böylece şubeye gitmeden işinizi kolayca halledebilirsiniz. Başka bir yolda E-Devlet üzerinden gerçekleşir. Sisteme girerek  e-Devlet kredi notu sorgulama sayfasından da kredi notu öğrenmek mümkündür. Kredi notlarını bu yöntemlerle öğrendikten sonra, puanınıza göre ne kadar tutarda kredi çekebileceğinize ve ne kadar vadede ödeme yapabileceğiniz karar verebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ
 • Aydin Ertan2 ay önce
 • Merhaba .. Benim adım Aydın Ertan ve Türkiye’nin vatandaşı, “Kredi Finansmanı Evi” adında bir kredi şirketine teşekkür etmek istiyorum. Banka tarafından kredi almaktan birkaç kez reddedildikten sonra reklamlarını aldım çevrimiçi denemeye karar verdim, çünkü bana yardım edecek kimsem yok ve neyse ki, bazı kağıt işleri imzaladıktan ve gerekli prosedürleri tamamladıktan sonra kolayca kredi aldım ve tanıklığımı çevrimiçi olarak paylaşmaya karar verdim. Benim gibi aynı durum, her tünelin sonunda ışık olması ve sorunlarının çözümünü bulmaktan vazgeçmemesi umuduyla olabilir. Ayrıca, finansal desteğe ihtiyacınız varsa onlarla iletişime geçebilir ve ayrıca bilgilerini çevrimiçi ortamda nasıl edindiğinizi anlatabilirsiniz.

  E-posta adresi: creditfinancierhome@gmail.com