• YARIM ALTIN
  982,91
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  5,9642
  % 0,00
 • € EURO
  6,5732
  % 0,12
 • £ POUND
  7,7698
  % 0,09
 • ¥ YUAN
  0,8597
  % -0,12
 • РУБ RUBLE
  0,0953
  % -0,05
 • BITCOIN
  55515,132
  % 2,36
 • BIST 100
  119.689,4800
  % -0,09

Paranızı Değerlendirmek için Yöntemler

Paranızı Değerlendirmek için Yöntemler

Yıllarca tasarruf yaparak veya sahip olduğunuz parayı değerlendirmek istiyorsanız çeşitli yatırım araçlarına yönelebilirsiniz. Ancak hangi yatırım aracının daha karlı ve size sorun çıkartmayacak olduğunu bilmiyorsanız vereceğimiz altın değerinde bilgiler sayesinde sıkıntısız yatırım aracınıza karar verebilirsiniz.
Yatırım araçlarında çok fazla tercih seçeneğiniz bulunduğu gibi, taşınmaz yatırım araçlarına yönelebilir ya da çeşitli taşınabilir eşyalar yardımı ile de elinizdeki parayı değerlendirebilirsiniz. Bunun için en iyi yol altın almaktır. Özellikle altın deyince Türk insanının gözü ayrı bir parlamakta ve böylelikle altının değerinin yüz yıllar geçse bile asla düşüş yaşamayacağını aklınızda bulundurmanız gerekiyor. Altının değeri, sürekli yükselmekle birlikte asla değer kaybetmemektedir. Hal böyle olunca hem saklanması yönünden hem de alış esnasında herhangi bir ek kâğıt kürek işlerine ihtiyaç duyulmaması dolayısıyla altının en pratik yatırım araçlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. 

Borsa Yatırımı ilk Sırada

Öncelikle aklınıza gelebilir niçin borsaya yatırım yapmalıyım diye. Cevap aslında gayet basit. Türkiye de bildiğiniz gibi son bir yıl içerisinde yüzde 25 e varan faizler gördük. Bu yüksek faizlerden dolayı Türkiye’de yaklaşık %75 oranında yatırımlar bu yönde devam etti. Hal böyle iken iş akışı piyasalar tamamen durdu. Faiz indirimlerin olması ile birlikte bu yönde yatırımlar da gittikçe azalmaya başladı. son olarak 2020 yılına girdiğimizde faize parasını koyanlar gittikçe azalmaya başladı. Piyasalar yavaş yavaş açılmaya başladı ve yatırımlar tekrar hız kazandı. Piyasaların canlanması ile birlikte en büyük yükseliş Borsa da oldu. Rekor üstüne rekor kıran borsa, yatırım olarak kesinlikle ilk sırada gelmektedir.


Döviz Yatırımını İhmal Etmeyin

Ülkemizde hem Dolar, hem de Euro gerek borç işlerinde gerekse de alım satım işlerinde çok önem arz etmektedir. Hal böyle olunca yatırım araçlarında neyi tercih etmeliyiz gibi bir soruyu kendinize sormaktan vazgeçin ve belirttiğimiz yatırım araçlarını kullanarak bu işten kazançlı çıkın. Döviz fiyatları düşükken tercih etmek önemlidir. Bu yüzden ne zaman alım fiyatları düşerse o anda alışa geçmeli ve elinizdeki tüm nakit parayı dövize çevirmelisiniz. Böylece döviz fiyatları yükseldiğinde tekrar elinizdeki dövizi satacak ve büyük bir kar elde etmiş olacaksınız. Bunu yaparken son yıllardaki döviz fiyat oranlarına göz atın ve sizin için en kazançlı yatırımın Dolar ya da Euro olduğuna karar verirseniz hemen alım yapın.

ilginizi Çekebilir  Belediye'de Personel Alımları ilana Çıktı

Mevduat Hesabını Denemekten Çekinmeyin

Yüklü miktarda nakit paraya sahipseniz sizin için en garanti para katlama yollarından biri de hiç şüphesiz mevduat hesabıdır. Bankaların size sağladığı faiz oranlarını değerlendirerek en yüksek oran veren bankayı tercih edin ve mevduat hesabına yatırdığınız parayı ister aylık, isterseniz de yıllık olarak faizlendirme seçeneğine bölün. Böylece altın veya döviz gibi yatırım araçlarında olduğu gibi oranları takip etmek zorunda kalmayacak ve paranızın sürekli zaman kavramını kullanarak kendini katlamasını sağlayacaksınız. Özellikle yüklü miktardaki paralarınıza hatırı sayılır düzeyde faizler sunularak sizi bu yatırım aracına teşvik etmek için kampanyalar yapılmaktadır.

Konut Edinmek Çare Olabilir

Yıllardır akıllardan silinmeyen ve birikim yapıldığında büyüklerin de yapmanız için tavsiye ettiği konut satın almak, aslında oldukça kazançlı bir yatırım aracıdır. Çünkü konut, bir taşınmazdır ve taşınmazın her zaman için müşterisi vardır. Uygun fiyatlar dâhilinde bir konut bulursanız kaçırmamalı ve hemen satın almalısınız. Özellikle inşaat aşamasında olan konut satın almak oldukça karlı bir iştir. 2020 yılı içerisine yeni girdiğimiz bu günlerde inşaatlar yeniden yavaş yavaş hız kazanmaya başladı. Hem faizlerin düşmesi ve buna bağlı olarak konut kredilerinde ki 0.79’a kadar varan oranlar konut satışlarına inanılmaz bir hız kazandırmıştır. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir yatırımdır. Konut kredisi konusunda bankaların verdiği oranları görmek için Tıklayabilirsiniz. Yatırım araçlarında neyi tercih etmeliyiz sorusu artık kafanızı karıştırmasın ve eviniz yoksa hem paranızı değerlendirebilir hem de evsiz kalmazsınız. Hal böyle olunca hali hazırda bir eviniz varsa aldığınız konutu kiraya vererek her ay düzenli kazanç sağlayabilirsiniz.