• YARIM ALTIN
  996,94
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  5,9865
  % 0,00
 • € EURO
  6,6366
  % -0,05
 • £ POUND
  7,8788
  % -0,36
 • ¥ YUAN
  0,8530
  % -1,18
 • РУБ RUBLE
  0,0937
  % -0,01
 • BITCOIN
  56103,336
  % 0,36
 • BIST 100
  119.140,0800
  % -0,59

Üniversite Öğrencileri İçin İş Fikirleri

Üniversite Öğrencileri İçin İş Fikirleri

Üniversite dönemi, bir çok öğrenci için maddi sıkıntılara sebep oluyor. Öğrenci arkadaşlarımız, gerek ev kirası, gerek yemek parası sebebiyle maddi desteğe ihtiyaç duyabiliyorlar. Bu yüzden biz de bu yazımızda öğrenciler için iş fikirlerini yazacağız. Öğrencileri için part-time işler, gelir elde etmelerinde önemli bir yer tuttuğu için biz de öğrenci arkadaşlarımıza bu şekilde yardım etmek istedik.

Üniversite Öğrencileri Nerelerde Çalışabilirler?

Üniversite öğrencilerinin çalışabileceği bir çok part-time iş bulunmaktadır. Bunlardan bazıları anket işleri, el ilanı dağıtma, özel ders verme gibi sıralanabilir. Unutulmaması gereken nokta, öğrenci arkadaşlarımız hem kendilerinin zevk aldıkları işleri hem de para kazanabilecekleri işleri seçmelidirler.
Öğrenci arkadaşlarımız okuldan artakalan zamanlarında farklı cafeler de garsonluk yapabilirler. Ya da giyim mağazalarında tezgahtarlık gibi işler de yapabilmektedirler.  Ya da eğer akademisyen olmayı düşünüyorlarsa okulda hocalarına yardımcı olarak asistanlık yapıp para kazanabilirler. Bu noktada, bazı üniversiteler öğrencilere okulun bünyesinde yarı zamanlı işler için imkan tanımaktadırlar. Öğrenciler bu ilanları takip edip okul bünyesinde derslerinden artakalan vakitlerde çalışabilirler.

Özel Ders Verme

Üniversite öğrencileri; YGS ve LYS adlı iki sınav sonucunda ülkemizin güzide üniversitelerine yerleşmekteler. Tabii ki onlardan sonra gelecek olan lise  ve ilköğretim öğrencileri de gerek sınavlar için, gerekse derslerini yükseltme konusunda özel ders almak istemekteler. İşte üniversiteli arkadaşlarımız, el ilanları dağıtarak veya internet üzerinden özel ders arayan kişilere ulaşarak onlara derslerinde yardımcı olabilirler.

Tanıtım ve Anket işleri

Ünlü markalar, marketlerde veya alışveriş merkezlerinde standlar açarak yeni ürünlerini tüketicilerle buluşturmak istemektedirler. Bu noktada üniversite öğrencileri hem genç hem de dinamik olmaları sebebiyle markalar tarafından ürünlerinin tanıtılmasında oldukça fazla tercih edilmektedirler.

Araştırma şirketleri, sıklıkla halka inerek bazı soruların cevaplarını bulmaya çalışmaktadırlar. Bu noktada üniversite öğrencilerinin dinamik bir yapıya sahip olması ve iletişim kurmada kolaylık sağlamaları açısından anket firmaları anket işleri için üniversite öğrencilerini sıklıkla tercih etmektedirler. Bu işlerde çalışmak isteyen öğrenciler, araştırma şirketlerine başvurabilirler.

ilginizi Çekebilir  Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (KESİN ÇÖZÜM)

Yukarıda bahsettiğimiz işlerin yanısıra üniversite öğrencileri farklı işlerde de çalışabilirler. Bu noktada öğrenciler ünlü iş bulma sitelerini takip etmeli ve oralardaki ilanlara başvurma konusunda herhangi bir çekince yaşamamalıdır. Çünkü yaptıkları işler hem onlar için hayat tecrübesi olacak, hem de geçimlerine bazen oldukça fazla katkı sağlayacaktır.