Uygun Kredi Nasıl Çekilir? - Doviz Altın Borsa
 • YARIM ALTIN
  969,06
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  5,9261
  % 0,07
 • € EURO
  6,5761
  % 0,10
 • £ POUND
  7,7910
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  0,8551
  % -0,33
 • РУБ RUBLE
  0,0956
  % -0,16
 • BITCOIN
  50821,263
  % -2,36
 • BIST 100
  122.857,1200
  % 0,09

Uygun Kredi Nasıl Çekilir?

Uygun Kredi Nasıl Çekilir?

Kredi çekmek artık borç istemek gibi oldu. Herkesin paraya ihtiyacının olduğu şu dönemde bize trip atmadan para veren tek yer bankadır. Gerçi bankalardan da ödemediğimizde trip atmak yerine ihtar tıyor daha da ödememek konusunda ısrarcı olursak haciz atıyor. Anca yinede para bulmada en kolay ve uygun yer bankalar. Daha kolayı da var. Tefeciden haraç almak. Ancak bu işlemde de trip yemiyoruz ama topuğumuza mermi yeme ihtimalimiz var. Bu sebepten biz bankalardan şaşmamalıyız. Bankalardan kredi almak aslında kolay. Eskiden çok daha zordu. Ama günümüzde bankanın önünden geçerken selam versen banka sana selam vermiyor. Kredi veriyor. İşte bu yüzden biz de kredi çekerken bilinçli çekmeliyiz. Bu yazımızda sizlere uygun kredi nasıl çekilir buna değineceğiz.

Öncelikle kredi çekerken kişinin dikkat etmesi gereken en önemli şey, kaç para geri ödenek olasıdır. Çünkü kredi kullanan kişi, çektiği nakdi kendisi karşılayamadığı için çeker. Yani kabacası o kadar parası olmadığı için kredi çeker. Bu yüzden ödemeleri vade ve faiz oranlarını dikkatli bir şekilde takip edip seçmesi gerekir. Kredi çekmeden veya çekmeye karar verirken uyanık olmak gerekir.

 Her Arayana Evet Dememek Gerekiyor

Tüm bankalar müşterilerini veya müşterisi olmadıkları kişileri sürekli arar ve nakit ihtiyacı olup olmadığını sorar. İnsanoğlu da sürekli her daim paraya ihtiyacı olan bir canlı olduğundan dolayı çoğu zaman boşluğuna ve zayıflığına denk gelerek bankacıların verdikleri teklifi kabul eder. Ama bu aşamada aceleci davranmamak gerekir. Bankacılar okadar uyanıktır ki sizlere faiz oranlarından, aylık ödemelerden, masraflardan, gecikme faizinden veya sizi olumsuz etkileyebilecek hiçbir şeyden bahsetmezler. Sanki sizin için çok uygun ve kolay ödemeli bir kredi gibi size sunar. Buna hemen girmemek gerekir. Çünkü teknoloji o kadar gelişmiştir ki telefondan bile kredi almayı gerçekleştirmek mümkün. Sesli onay ile kredi çekebiliyoruz. Çünkü bu sizi arayan kişiler sizin için uygun bir kredi olup olmadığına bakmaz. Kendisi bundan prim almaktadır ve onun için önemli olan tek şey ne kadar çok insana kredi çektirirse o kadar para alacak olmasındır.

Her Yere Başvuru Yapılmaması Gerekiyor

Krediye ihtiyacınız olduğunda ön hazırlık yapmadan kredi başvurusu yapmamalısınız. Çünkü sizin hazırlıksız yapacağınız başvurular muhtemelen geri dönecektir. Bankalar sizlere kolay bir şekilde kredi verebilecek gibi görünüz. Ancak her bankanın bazı şartları vardır. Bu şartlara uygun olmayan kişilere bankalar kredi vermezler. Ancak bankalar kendilerini pazarlayabilmek adına sanki o bankadan kredi almak çok kolaymış gibi gösterir. Bilinçsiz bir şekilde kredi başvurusu yapmak reddedildiğinden dolayı sizin kredi notunuzu etkilemektedir. Bu da uygun bir fırsat geldiğinde çekebilecek iken bile kredi çekememenize sebep olabilir. Bu sebepten dolayı bankaların şartlarını yerine getirmiş bir şekilde başvuru yapmayı deneyin.

Faiz Oranları Takibi

Uygun kredi çekilirken dikkat edilmesi gereken en önemli şey faiz oranlarıdır. Çünkü faiz oranına bağlı sizin kredinizdeki ödeme rahatlığınız değişir. Normal şartlar altında bir kişi yüksek faizli bir kredi çekebilir. Yüksek faizli kredi çekmek, zaten parası olmayan bir kimse için oldukça ödeme zorluğu olacaktır. O sebepten dolayı uygun bir kredi çekmek için faiz oranlarını mutlaka kontrol etmemiz gerekiyor. Peki bunun için ne yapılması gerekiyor derseniz, öncelikle tek bir bankadan kredi istemek yerine banka tercihinizi ikinci plana almalısınız. Bu sayede birçok bankanın faiz oranlarını eş zamanlı takip etmek gerekir. Hatta acelemiz yok ise biraz bekleyip kredi faizlerini yakip altına almak gerekir. Uygun bir faiz oranı bulduğunda kredi çekilirse çok daha rahat bir ödeme planı çıkacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yeni Başlayanlara Kripto Para birimi ile Alakalı Bilgiler! başlıklı makalemizde Bitcoin Cash, bitcoin nasıl kullanılır ve bitcoin nedir hakkında bilgiler verilmektedir.